Czy leczenie łuszczycy naturalnymi metodami jest dobrym pomysłem? Jak z problemem radzi sobie mumio ałtajskie?
Łuszczyca to choroba charakteryzująca się występowaniem stanów zapalnych i towarzyszącym im złuszczaniem się naskórka. Z uwagi na względy estetyczne choroba okazuje się niezwykle uciążliwą dla pacjentów. Niestety dokładne przyczyny łuszczycy nie zostały określone, dlatego leczy się ją jedynie objawowo. Kiedy leki i sposoby dermatologiczne zawodzą, warto sięgnąć po specyfiki pochodzenia naturalnego. Jednymi z nich, zdecydowanie wartymi uwagi i polecenia są produkty oparte na mumio ałtajskim. Czym jest mumio i w jaki sposób radzi sobie w walce z problemami skórnymi? Jak rozpoznać łuszczycę? Podpowiadamy!
Łuszczyca – uciążliwa choroba skóry, skąd się bierze?
Łuszczyca to choroba skóry o podłożu autoimmunologicznym. Jej typowymi objawami są czerwonobrunatne lub różowe wykwity na powierzchni skóry, które swoim wyglądem przypominają płaskie grudki o różnym kształcie i wielkości. W tych miejscach skóra nadmiernie się łuszczy, co jest uciążliwe przede wszystkim pod względem wizualnym. Zmiany skórne najczęściej występują w obrębie: kolan, łokci, dłoni, stóp, pośladków i głowy.
Niestety dokładne przyczyny łuszczycy nie są znane. Wiadomo jednak, że choroba często występuje na podłożu genetycznym lub sprzyjają jej czynniki immunologiczne. Wśród czynników, które wyzwalają chorobę lub zaostrzają jej przebieg należałoby wymienić przede wszystkim: infekcje wirusowe i bakteryjne, schorzenia metaboliczne, przewlekły brak snu, silny stres lub wstrząs psychiczny, mechaniczne oparzenia skóry, niektóre leki, używki, nieodpowiednie kosmetyki oraz brak higieny.
Niestety łuszczyca jest chorobą nieuleczalną, a walka z nią polega na leczeniu objawowym w czasie zaostrzeń lub remisji. Pierwszym krokiem w walce z chorobą powinna być wizyta u dermatologa lub lekarza rodzinnego. W drugiej kolejności można pomyśleć o suplementacji naturalnej. W tym przypadku doskonałym pomysłem będzie sięgnięcie po naturalne maści na łuszczycę lub skuteczny krem na łuszczycę. Polecanym przez nas składnikiem wchodzącym w ich skład będzie naturalne mumio z Rosji.
Stosowanie mumio w leczeniu łuszczycy
Mumio jest naturalnym składnikiem, który powstaje na skutek procesów biodegradacji substancji organicznych i nieorganicznych. Pozyskiwany jest w formie żywicznej mazi ze stoków wysokogórskich. Produkt znany i doceniany był już w czasach starożytnych. Obecnie powrócił do łask i cieszy się coraz to większą popularnością wśród fascynatów medycyny naturalnej.
Mumio ałtajskie posiada szeroką gamę właściwości, jedną z nich jest walka z łuszczycą głowy, łuszczycą paznokci oraz skóry. Dzięki szerokiej gamie składników mineralnych, witamin, pierwiastków chemicznych i aminokwasów mumio skutecznie hamuje stan zapalny, eliminuje zaczerwienienie, znacznie ogranicza złuszczanie się skóry i zatrzymuje nadmierne wypadanie włosów, co często jest domeną stanów zapalnych w obrębie skóry głowy. Co ciekawe produkty na bazie mumio tolerowane są przez wszelkie rodzaje skóry, nawet skórę wrażliwą.
Mumio w tabletkach i maściach na problemy z łuszczycą
Naturalne sposoby na łuszczycę z wykorzystaniem mumio mogą przebiegać według różnych schematów. Mumio w tabletkach na łuszczycę to najprostszy z nich. Wówczas substancję w określonej dawce, najczęściej 0,2 g, przyjmuje się raz na dobę na pusty żołądek i kontynuuje terapię przez 10 dni. Potem należy zrobić 5 dni przerwy i wrócić do przyjmowania specyfiku.
Na rynku dostępne są również maści przygotowane na bazie mumio. Służą one do użytku zewnętrznego i są doskonałym uzupełnieniem terapii tabletkami. Smaruje się nią dotknięte zmianami obszary skóry raz lub dwa razy dziennie.
Maść można wykonać również samodzielnie. W tym celu dwie tabletki mumio ałtajskiego rozpuszcza się w niewielkiej ilości wody, a powstałą papkę miesza z oliwą z oliwek. Tę mieszankę poleca się szczególnie w przypadku łuszczycy, która dotyka skóry głowy. Można ją stosować samodzielnie lub połączyć z odżywką do włosów.
Dodatkowo warto samodzielnie przyrządzać roztwory wodne 2% z mumii, które skutecznie eliminują swędzenie, pieczenie i stany zapalne. Przemywa się nimi obszary dotknięte chorobą.