Utrzymaj młodość z mumio

W dzisiejszych czasach panuje kult piękna i młodości. Wygląd zewnętrzny stał się bardzo ważnym wyznacznikiem ludzkiej wartości, dlatego jest niezwykle istotny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Tymczasem okazuje się, że skóra zaczyna się biologicznie starzeć już po przekroczeniu dwudziestego piątego roku życia. Od tego momentu traci własną jędrność i gęstość, co skutkuje pojawianiem się zmarszczek. Jak dokładnie przebiega proces starzenia się? Czy można mu zapobiec? W jaki sposób działają składniki odmładzające i czy w ogóle istnieją naturalne sposoby na odmładzanie?

Jak przebiega proces starzenia?

Skóra stanowi największy z organów ludzkiego ciała, którego to naturalną koleją rzeczy jest podleganie biologicznym procesom starzenia się. Zmiany w jej strukturze i wyglądzie nasilają się z wiekiem, a czynność ta jest zupełnie naturalna.

Za pojawianie się pierwszych objawów starzenia skóry odpowiedzialny jest ubytek kolagenu, a więc głównego białka tkanki łącznej, zbudowanego wyłącznie z aminokwasów. Jego zadaniem jest łączenie komórek. Kiedy ilość kolagenu w skórze zaczyna się zmniejszać, staje się ona mniej spójna, gęsta, sprężysta i elastyczna. Szacuje się, że od ukończenia dwudziestego piątego roku życia roczny ubytek kolagenu ze skóry wynosi jeden procent. Towarzyszące temu czynniki zewnętrzne takie jak: promienie UV lub smog mogą nieco przyspieszyć cały proces.

Najbardziej charakterystycznym objawem rozpoczęcia się procesów starzeniowych w skórze jest pojawienie się zmarszczek wokół oczu i ust. Następnie występują one na czole, szyi, dekolcie oraz grzbietach dłoni. Z roku na rok coraz bardziej staje się widoczna również wiotkość skóry.

Czy można temu zapobiec?

Starzenie się jest procesem naturalnym i nie sposób mu zapobiec. Można jednak zadbać o to, aby przebiegało ono wolniej, a jego efekty były znacznie mniej widoczne. W tym celu warto unikać promieniowania UV, szczególnie tego w typie UVA. Są one mocno zdradliwe, ponieważ nie pozostawiają na skórze żadnego sygnału ostrzegawczego w postaci chociażby rumienia czy pieczenia. Pod ich wpływem uaktywniają się wolne rodniki, a więc reaktywne formy tlenu niszczące komórki skóry. Bardzo negatywnie na kondycję skóry wpływa też zanieczyszczenie środowiska. Pyły zawieszone obecne w smogu osadzają się na skórze, co wpływa na degradację kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Niebagatelne znaczenie dla wyglądu skóry mają również: stres, hormony i nieodpowiednia dieta.

Nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno, aby rozpocząć przeciwdziałanie procesom starzenia, a wiec na wdrożenie profilaktyki przeciwstarzeniowej. Zdaniem dermatologów praca włożona w pielęgnację skóry w młodości popłaca w późniejszych latach. Niezależnie od wieku, w którym się znajdujesz, warto zatem rozpocząć walkę o młody wygląd. W tym celu:

  1. chroń skórę przed promieniami UV,
  2. chroń skórę przed zanieczyszczeniami powietrza,
  3. stosuj substancje odmładzające z antyoksydantami,
  4. zadbaj o codzienne nawilżenie i regenerację skóry.

Jak widzisz kosmetyki odmładzające można zacząć stosować już od najmłodszych lat. Jednym z naszych faworytów, który zapewnia naturalne odmładzanie jest mumio shilajit. To drogocenny składnik, który z powodzeniem zasługuje na miano eliksiru młodości. Sprawdź, jak działa i czemu zawdzięczane są właściwości antyoksydacyjne mumio!

Wpływ mumio na starzenie się organizmu

Mumio to eliksir młodości znany już od kilku tysięcy lat. Stosowany był powszechnie przez medycynę naturalną. Obecnie mumio ponownie cieszy się ogromną popularnością. Jest ono substancją pochodzenia naturalnego pozyskiwaną z wysokogórskich zboczy. Powstaje na skutek rozkładu materii organicznej oraz nieorganicznej. Mumio, dzięki ogromnemu wachlarzowi składników, jest pomocne w walce z bardzo wieloma problemami natury zdrowotnej oraz kosmetycznej.

Z punktu widzenia kondycji skóry warto podkreślić właściwości antyoksydacyjne mumio. Wynikają one z wysokiej zawartości składników aktywnych, takich jak kwas fulwowy oraz humusowy. Przyczyniają się one do usuwania wolnych rodników, a tym samym blokują reakcje utleniania.

Mumio posiada w składzie również witaminę C. Kwas askorbinowy jest obecnie najsilniej przebadaną i najskuteczniejszą substancją przeciwutleniającą. Poprawia ona kondycję skóry. Działanie to wzmacnia tokoferol, a więc powszechnie znana witamina E. Piękna, zdrowa i nieskazitelna cera to też zasługa witamin z grupy B oraz K.

Nie bez znaczenia są również: cynk, selen oraz miedź. Te również są silnymi przeciwutleniaczami, a dodatkowo sprzyjają kondycji włosów i paznokci.

Kiedy zatem zależy Ci na utrzymaniu nieskazitelnej skóry, poprawie jej kondycji lub zatrzymaniu i cofnięciu procesów starzenia się, sięgnij po produkty wzbogacone o naturalne mumio.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kup ten produkt
Zamów przez telefon