Spowolnij proces starzenia się z pierwotnym mumio

Wraz z upływem lat nasze ciało zmienia się: skóra staje się mniej jędrna i napięta, a organizm jest coraz bardziej narażony na choroby. Chociaż proces starzenia się jest nieunikniony, to można próbować skutecznie go hamować. Temu właśnie służą przeciwutleniacze, inaczej zwane naturalnymi antyoksydantami.  Najlepszym sposobem na ich dostarczenie jest zachowywanie odpowiedniej diety wzbogaconej o naturalne suplementy. W tej kategorii produktów godnym polecenia jest oryginalne mumio żywe. Sprawdź, co możesz zawdzięczać mumio oraz w jakich innych produktach znajdziesz naturalne antyoksydanty!

Naturalne antyoksydanty – czy można skutecznie spowolnić proces starzenia?

Przeciwutleniacze stanowią naturalną ochronę organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych, a więc czynnikami sprzyjającym starzeniu się, jak również zwiększającymi ryzyko zapadalności na choroby cywilizacyjne, między innymi: nowotwory, cukrzycę lub miażdżycę. Wolne rodniki tlenowe charakteryzują się nieposiadaniem sparowanego elektronu. Aby go uzyskać krążą po ludzkim organizmie i niszczą go poprzez odbieranie poszczególnym komórkom po jednym elektronie. Atakują nie tylko wszystkiego rodzaju komórki, ale też DNA.

Wolne rodniki występują głównie w żywności poddawanej obróbce termicznej. Wytwarzają się podczas smażenia, wędzenia lub długotrwałego przechowywania. Dodatkowo wytwarzane są przez organizm podczas przebiegu procesów metabolicznych, stresu, przemian tlenowych, na skutek oddziaływania promieni słonecznych oraz oddziaływania toksyn i zanieczyszczeń znajdujących się w środowisku.

Chociaż człowiek naturalnie wytwarza silne przeciwutleniacze w postaci enzymów, to często ich ilość nie jest wystarczająca, aby całkowicie wyeliminować stres oksydacyjny. W tym celu konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian w higienie życia, a szczególnie w sposobie odżywiania się.

W celu zapobiegania szkodliwej działalności wolnych rodników dietetycy polecają zwrócić szczególną uwagę na antyoksydanty w jedzeniu. Występują one w postaci witamin oraz składników mineralnych i znajdują się głównie w warzywach (szczególnie w: papryce, natce pietruszki, marchewce, pomidorach) i owocach (w dużej mierze w: cytrusach, czarnej porzeczce, suszonych śliwkach, borówkach, czerwonych winogronach, aronii, marchewce), ale też innych produktach pochodzenia roślinnego (na przykład: pestkach dyni, oleju roślinnym, orzechach, otrębach, roślinach strączkowych) i zwierzęcego (przykładowo: mleko, tuńczyk, jajka, śledź).

Żywe mumio shilajit – jak wpływa na proces starzenia?

Najbogatszym naturalnym źródłem antyoksydantów są owoce oraz warzywa. Warto sięgać po nie w sezonie, kiedy te występują w niemrożonej postaci. Co jednak zrobić poza sezonem lub w sytuacjach, kiedy odpowiednia dieta nie jest wystarczająca?

Doskonałym pomysłem będą suplementy odmładzające! Szczególnie polecamy sięgnąć po naturalne mumio shilajit.

Mumio jest substancją w stu procentach pochodzenia naturalnego, przybierającą postać ciemnej mazi, przypominającą konsystencją żywicę i występującą na zboczach wysokogórskich. Powstaje na skutek rozkładu materii organicznej oraz nieorganicznej. Mumio wykazuje niezwykłe właściwości lecznicze w przypadku wielu chorób i schorzeń, między innymi jest nieocenionym sprzymierzeńcem w walce z wolnymi rodnikami. Dzieje się tak z uwagi na posiadanie w swoim składzie witamin: C i A. Wśród przeciwutleniaczy znajdujących się w mumio znajdziemy również sole mineralne, takie jak: selen i mangan. Wysoki potencjał antyoksydacyjny posiadają także kwas humusowy oraz fulwowy. Ten ostatni umieszczany jest w kategorii super antyoksydantów, gdyż posiada on zdolność nie tylko do oddawania elektronów, ale również do ich przyjmowania. Daje to możliwość neutralizowania aniono- i katiorodników.

Kup ten produkt
Zamów przez telefon