Mumio żywe w leczeniu hemoroidów

W jaki sposób mumio pomaga w walce z żylakami odbytu?

Hemoroidy to problem, który spotyka ponad połowę społeczeństwa po trzydziestym roku życia. Jest niezwykle wstydliwy, ponieważ dotyka intymnych części ciała. Nieleczony doprowadza do poważnych stadiów choroby, które nierozerwalnie łączą się z: bólem, pieczeniem, krwawieniem i problemami z wypróżnianiem się. Przebieg choroby jest bardzo nieprzyjemny i może mocno pogorszyć komfort życia. Jednym ze sposobów na profilaktykę i leczenie choroby hemoroidalnej jest stosowanie żywego mumio. To, dzięki bogactwu składników, pomaga uporać się z nieprzyjemnym problemem. Podpowiadamy, po czym poznać hemoroidy, jak im zapobiegać oraz je leczyć!

Przyczyny powstawania hemoroidów

Choroba hemoroidalna to dość powszechna przypadłość u osób dorosłych. W różnym nasileniu objawów dotyka około połowę społeczeństwa. Hemoroidy są poduszeczkowatymi naczyniami żylnymi, które znajdują się w odbytnicy i odbycie. Te prawidłowe podczas wypróżniania się są dociskane do ściany jelita grubego, co powoduje odpływ z nich krwi do naczyń krwionośnych  i pozostawienie miejsca na przepływ kału.

Żylaki odbytu charakteryzują się patologicznie powiększonymi guzkami krwawniczymi, co uniemożliwia prawidłowy odpływ krwi. Podczas wypróżniania się są one wypychane przez kał na zewnątrz, co może je uszkadzać i powodować krwawienie. Obok krwawienia, objawami hemoroidów mogą być: swędzenie, pieczenie i silny, kłujący ból.

Bezpośrednią przyczyną powstawania hemoroidów jest wzrost ciśnienia żylnego lub zastój w żyłach odbytu. Powodami ich występowania są najczęściej:

  • stosunki analne,
  • przewlekłe zaparcia,
  • silne parcie podczas wypróżnień,
  • nadużywanie alkoholu,
  • dieta uboga w błonnik pokarmowy,
  • siedzący lub stojący tryb życia,
  • biegunka,
  • otyłość,
  • ciąża,
  • wielokrotne porody siłami natury,
  • uprawianie niektórych sportów wyczynowych (np.: jeździectwo, kolarstwo),
  • niehigieniczne dźwiganie,
  • powikłania pooperacyjne okolic odbytu oraz krocza.

Chociaż choroba hemoroidalna jest niezwykle uciążliwa w codziennym życiu, to istnieją sposoby na złagodzenie jej objawów, a nawet całkowite wyleczenie. Jednym z nich jest stosowanie naturalnego preparatu leczniczego – oryginalnego mumio ałtajskiego. Dzięki bogatemu składowi substancji mineralno-organicznych mumio to naturalne lekarstwo, które pozwala na złagodzenie objawów zapalenia jelita, sprzyja odbudowie śluzówki,  zapewnia uspokojenie krwawienia oraz niweluje dyskomfort.

Mumio a choroba hemoroidalna

Naturalne mumio ałtajskie to substancja mineralno-organiczna, która pozyskiwana jest z wysokogórskich stoków. Powstaje na skutek rozkładu materii organicznej oraz nieorganicznej. Przybiera postać zbliżoną do żywicy. Posiada intensywny, ciemny kolor. Spotkać ją można w jaskiniach Himalajów, w górach Ałtaj, w górach Pamir oraz w Andach.

Mumio wykazuje silne właściwości lecznicze, które wykorzystywane były już przez ludy starożytne kilka tysięcy lat temu. Mumio przede wszystkim ma działanie neuromodulujące, przeciwbólowe, wpływa korzystnie na układ krwionośny, leczy bezpłodność, ogranicza aktywność wolnych rodników oraz posiada właściwości antyoksydacyjne. Mumio ułatwia również naturalne leczenie hemoroidów.

Te wyjątkowe właściwości wynikają z niezwykle bogatego składu. Znajduje się w nim ponad czterdzieści składników mineralnych, aminokwasy, witaminy, olejki mineralne, żywice, kwasy i inne związki chemiczne.

W profilaktyce powstawania hemoroidów niezwykle ważną rolę odgrywa prawidłowa przemiana materii. Mumio znacznie zwiększa produkcję soku żołądkowego i usprawnia pracę jelita grubego oraz cienkiego. Dzięki temu reguluje cykl wypróżnień oraz zapobiega zaparciom, niestrawności i innym zaburzeniom trawienia. Dodatkowo warto zadbać o regularną aktywność fizyczną i niewykonywanie zbyt obciążających prac.

W leczeniu hemoroidów niebagatelne znaczenie mają właściwości mumio, które pozwalają na:

  • łagodzenie bólu i jego całkowite usuwanie – mumio zawiera w swoim składzie substancje neuromodelujące, które powodują podwyższoną aktywność istotnych neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego (dopaminy, acetylocholiny, norepinefryny), co wskazuje jednoznacznie na właściwości przeciwbólowe;
  • zapobieganie krwawieniom i tamowanie krwi – mumio w swoim składzie zawiera witaminy: B i C oraz wapń, magnez i flawonoidy, które poprawiają krzepliwość krwi;
  • działanie przeciwzapalne oraz przyspieszające gojenie się ran – mumio pobudza organizm do walki z autoantygenami, co pomaga szybko oczyszczać rany, zmniejsza ilość wydzieliny ropnej oraz rozpoczyna proces gojenia się;
  • działanie przeciwświądowe – w przypadku hemoroidów swędzenie pojawia się w przypadku pęknięcia naczynia żylnego i dostania się w jego okolice zanieczyszczeń, mumio wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe;
  • odbudowę śluzówki – mumio pozwala na szybszą regenerację tkanek;
  • zapobieganie zapaleniom.

Jak stosować mumio w leczeniu hemoroidów?

Mumio na hemoroidy stosowane było już od tysięcy lat. Jego skuteczność w walce z problemem jest niepodważalna. Mumio pozwala nie tylko pozbyć się uczucia bólu, pieczenia, swędzenia i krwawienia, ale też działa profilaktycznie. W chorobie hemoroidalnej najwyższą skuteczność będzie miało połączenie leczenia wewnętrznego oraz zewnętrznego.

W leczeniu wewnętrznym należy wypijać mieszankę z 0,2 – 0,5 gram mumio w połączeniu z kilkoma łyżkami przegotowanej wody. Ilość wykorzystanego mumio uzależniona jest od: wagi, wzrostu, trybu życia, wieku, płci i czasiu terapii. Miksturę zaleca się wypijać dwa razy dziennie: rano na pusty żołądek oraz  wieczorem, przed kolacją. Cykl trwa dziesięć dni, po których zaleca się zrobienie pięciodniowej przerwy. Kuracja składa się z dwóch do czterech cykli.

Obok kuracji wewnętrznej niezbędna będzie ta zewnętrzna. W przypadku widocznych na zewnątrz żylaków odbytu warto je smarować mieszanką mumio i miodu. Dla jej wykonania miesza się jedną porcję mumio z pięcioma porcjami miodu i powstałą substancją smaruje chore miejsca.

Inny przepis na maść na hemoroidy z mumio wykorzystuje: mumio, pąki osiki i olej roślinny. Pięćdziesiąt gram pąków mieli się na drobny pył, dodaje 0,3 gramów mumio i 100 mililitrów oleju. Docelowo powinna powstać jednolita lepka substancja, którą smaruje się hemoroidy dwa razy dziennie.

Kolejny przepis do leczenia zewnętrznego mówi o: 20 gramach propolisu, dwóch łyżkach tłuszczu i odrobinie mumio. Całość miesza się dokładnie i przechowuje w lodówce. Mieszankę należy nakładać kilka razy dziennie, aż objawy ustaną.

Do leczenia hemoroidów wewnętrznych zaleca się wykonanie czopków z mumio. W tym celu rozpuszcza się dziesięć gram mumio w postaci stałej i dodaje dwie łyżki roztopionego masła. Po dokładnym zmieszaniu składników, mieszankę formuje się w podłużny kształt. Czopki przechowuje się w lodówce.

Zostaw komentarz