Czy mumio ałtajskie może zapobiegać powstawaniu choroby Alzheimera i ją leczyć?
Choroba Alzheimera polega na zwyrodnieniu układu nerwowego. W rezultacie prowadzi to do ogólnego otępienia, co objawia się zanikami pamięci i problemami w wykonywaniu podstawowych życiowych czynności. Przypadłość najczęściej dosięga osoby po sześćdziesiątym piątym roku życia. Na szczęście chorobie można zapobiegać oraz spowalniać ją. Polecane przez nas naturalne sposoby leczenia Alzheimera oraz jego profilaktyki opierają się o zastosowanie oryginalnego mumio ałtajskiego z Rosji. Dzięki swojemu bogatemu składowi może ono w znaczny sposób przyczynić się do podwyższenia komfortu życia osób chorych oraz znajdujących się w grupie ryzyka.
Stosowanie mumio w profilaktyce Alzheimera
Choroba Alzheimera jest jedną z chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego. Jest postępująca i nieuleczalna. W rezultacie prowadzi do ogólnego otępienia, czyli zaburzenia umiejętności poznawczych, funkcji ruchowych i umiejętności samodzielnego wykonywania podstawowych czynności fizjologicznych. Jest to związane z uszkodzeniem kory mózgowej. Choroba ma charakter postępujący i jest nieuleczalna.
Na Alzheimera chorują najczęściej osoby po sześćdziesiątym piątym roku życia. Z tego powodu ściśle wiąże się ją z obniżeniem sprawności umysłowej spowodowanej wiekiem chorego. Choroba rozwija się stopniowo i bardzo powoli, a więc początkowo chory ma pełną świadomość swoich problemów i ograniczeń. W ostatecznym stadium dochodzi do zaniku mózgu, co dokładnie daje się zaobserwować podczas tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego.
Przyczyny choroby Alzheimera nie zostały do końca poznane, dlatego nie da się ich jednoznacznie określić. Istnieją jednak pewne cechy genetyczne, które zwiększają ryzyko zapadalności na tę przypadłość. Wśród nich wyodrębnić można przede wszystkim:
- rodzinne mutacje genów powodujące Alzheimera,
- niskie wykształcenie,
- występowanie choroby wśród członków rodziny,
- cukrzyca,
- płeć żeńska,
- starszy wiek.
W przebiegu choroby zwyrodnieniom ulegają komórki, które są odpowiedzialne za pamięć i orientację. Wraz z upływem czasu problemy pogłębiają się.
Okazuje się jednak, że chorobie można zapobiegać lub znacznie opóźnić jej przebieg. W tym celu należałoby wystrzegać się: urazów głowy, chorób układu krążenia, nadciśnienia tętniczego i cukrzycy. Dodatkowo warto przestrzegać diety bogatej w: kwasy tłuszczowe omega-3, antyutleniacze eliminujące z organizmu wolne rodniki, kwas foliowy, witaminę B, żelazo, kwas fulwowy i azotany.
Wszystkie te składniki zawiera w swoim składzie mumio ałtajskie. Ta mineralno-organiczna substancja pochodzi ze stoków wysokogórskich i powstaje na skutek rozkładu materii organicznej oraz nieorganicznej. Swoją konsystencją nieco przypomina żywicę, jest jednak ciemnego koloru i zdecydowanie bogatsza w składzie. Mumio na Alzheimera wykorzystywane jest przede wszystkim przez osoby ceniące sobie alternatywne sposoby leczenia oraz składniki roślinne i pochodzenia naturalnego.
Zapobieganie chorobie Alzheimera z mumio odbywa się przede wszystkim dzięki kwasowi fulwowemu, który charakteryzuje się wysokim potencjałem antyoksydacyjnym. Jedną z podstawowych funkcji związku jest uczestniczenie w regulacji poziomu białka tau. Jego umiarkowana ilość jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania neuronów.
Dodatkowo mumio shilajit korzystnie wpływa na układ krążenia poprzez regulowanie profilu lipidowego we krwi, a tym samym ograniczenie ilości cholesterolu, a więc zapobieganie rozwojowi stanów zapalnych.
Mumio też pomaga zapobiegać powstawaniu i leczyć cukrzycę. Zawiera w swoim składzie kwas humusowy posiadający właściwości antyoksydacyjne, a więc jest zdolny do neutralizowania wolnych rodników. Tym samym zapobiega uszkodzeniom trzustki, usprawnia jej funkcjonowanie i reguluje poziom wydzielanej insuliny.
Ponadto mumio jest skuteczne w walce z nadciśnieniem oraz jego zapobieganiu oraz innymi chorobami układu krążeniowego.
Mumio pozwala więc na zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób, u podłoża których stoi układ nerwowy. Warto je stosować profilaktycznie, szczególne znajdując się w grupie osób predysponowanych do Alzheimera.
Wpływ mumio na łagodzenie objawów Alzheimera
W chorobie Alzheimera problemy z pamięcią i ogólną aktywnością psychiczną stopniowo i regularnie narastają prowadząc do coraz to większych problemów. W ostatnich stadiach chorzy nie potrafią zorientować się w czasie, rozpoznać otaczającego ich otoczenia, mają duże problemy z poruszaniem się, jedzeniem, rozmawianiem i wizytami w toalecie. Częste są urojenia i zachowania agresywne.
Leczenie choroby Alzheimera jest jeszcze bardzo mocno ograniczone, gdyż nie rozpoznano jej przyczyn. Stąd nie da się Alzheimera wyleczyć poprzez likwidowanie jego przyczyn, a można go jedynie opóźniać i łagodzić przebieg poprzez poprawę pamięci i funkcji poznawczych. W tym celu doskonale sprawdzi się mumio.
Zawarte w mumio ałtajskim witaminy przeciwutleniajace A oraz C, jak również flawonoidy oraz związki fenolowe to niezwykle ważny element niwelowania stresu oksydacyjnego. Ich niedobór niekorzystnie wpływa na procesy starzenia się oraz zmiany związane z chorobą Alzheimera.
Ponadto olejki zawarte w mumio ałtajskim niwelują nadciśnienie tętnicze oraz obniżają poziom cholesterolu we krwi. Obydwa te czynniki pozwalają znacznie wydłużyć proces postępowania choroby.
W składzie mumio znajdziemy także żywice, olejki eteryczne, polifenole, białka oraz woski. Determinują one działanie przeciwutleniające i aktywność na cholinoesterazy, a więc enzymy odpowiedzialne za rozwój chorób neurodegeneracyjnych.
Działanie mumio podczas trwania choroby Alzheimera ma więc znaczenie w leczeniu objawowym. Tutaj działają dokładnie te same mechanizmy, co przy zapobieganiu powstania choroby z tą różnicą, że podczas jej przebiegu stanowią one o wolniejszym jej postępie, a nawet zatrzymaniu.