Mumio sposobem na radzenie sobie ze stresem

W obecnych czasach sytuacje stresowe są doskonale znane wszystkim ludziom i nie ma w nich nic złego, jeśli zdarzają się sporadycznie. Kiedy jednak stres jest naszą codziennością, należy podjąć odpowiednie działania w celu jego zniwelowania. Przewlekłe napięcie nerwowe jest przyczyną wielu chorób, a także w znaczny sposób wpływa na nasze samopoczucie. Dowiedz się, jakie skutki wiążą się z odczuwaniem permanentnego stresu i sprawdź nasz pomysł na niwelowanie stresu!

Niebezpieczne skutki długotrwałego stresu

Stres jest sytuacją silnego napięcia nerwowego spowodowanego wystąpieniem nagłego i nieprzewidzianego wydarzenia, zaskoczeniem lub koniecznością podjęcia spontanicznego wysiłku fizycznego. We wszystkich tych momentach nasz organizm uwalnia adrenalinę, która umożliwia odpowiednią reakcję na otrzymywane bodźce. Występowanie pojedynczych sytuacji stresowych nie jest niczym złym, ponieważ następstwem wyrzutu adrenaliny jest pobudzenie do działania zwieńczone momentem rozluźnienia i pobudzeniem w mózgu układu nagrody, co wiąże się bezpośrednio z odczuwaniem satysfakcji. Kiedy jednak stres jest długotrwały, adrenalinę zastępuje  kortyzol, a więc hormon wpływający na zmniejszenie ilości wydzielanej dopaminy i serotoniny (hormonów szczęścia). Sytuacja ta odpowiada za pogorszenie samopoczucia, negatywne nastawienie i brak chęci do działania. Wszystkie te składowe w długim okresie bezpośrednio oddziałują na: odczuwanie osłabienia fizycznego, wystąpienie braku motywacji, obniżenie jakości naszej pracy, osłabienie relacji z najbliższymi, a co najważniejsze – pogorszenie stanu zdrowia.

Przewlekły stres wywołuje konsekwencje, takie jak: nerwica, nadciśnienie, cukrzyca, zespół jelita drażliwego, utrata włosów, przyspieszone siwienie, bóle mięśni, problemy skórne, bezsenność, utrata apetytu, wahania nastrojów oraz zaburzenia koncentracji, a także zwiększa ryzyko zapadalności na: przeziębienia, stany zapalne, atopowe zapalenie skóry, łysienie plackowate, zespół jelita drażliwego, cukrzycę i zawał serca.

Właściwości mumio – naturalny suplement na stres

Tabletki uspakajające na stres i nerwy sprzedawane bez recepty są najczęściej wybieranym sposobem na walkę z przewlekłymi stanami napięcia nerwowego. Naszym zdaniem zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zainwestowanie w naturalne suplementy na stres, które nie tylko złagodzą jego objawy, ale również wspomogą organizm w walce lub uniknięciu potencjalnych konsekwencji. Doskonałym pomysłem będzie wyposażenie się w preparaty zawierające oryginalne mumio. Na stres działają one w sposób wielotorowy i są jednymi z bardziej skutecznych na rynku.

Mumio ałtajskie to naturalny sposób na stres oraz konsekwencje związane z jego permanentnym odczuwaniem, który stosowany jest nieprzerwanie przez medycynę naturalną i ludową już od kilku tysięcy lat. Jest ono doskonałym adaptogenem, a więc substancją działającą na organizm w sposób tonizujący i zwiększającą jego wytrzymałość. Adaptogeny służą: zwiększeniu odporności, przyspieszeniu metabolizmu, łatwiejszemu przystosowywaniu się do ciepła, zimna i głodu, zwalczaniu infekcji, niwelowaniu stresu psychoemocjonalnego oraz wykazują działanie antyoksydacyjne. Dodatkowo mumio posiada w swoim składzie glicynę, która wykazuje działanie uspakajające. Oprócz tego mumio pomaga zwalczać i zapobiegać negatywnym konsekwencjom przewlekłego napięcia nerwowego: usuwa przemęczenie, poprawia nasycenie komórek tlenem, leczy choroby skóry, układu szkieletowego i pokarmowego.

Mumio ałtajskie jest nieocenionym i uniwersalnym sprzymierzeńcem w walce o zachowanie zdrowia i kondycji organizmu.

Kup ten produkt
Zamów przez telefon