Mumio skutecznym środkiem przeciwbólowym

Mumio shilajit – naturalny sposób na ból

Mumio shilajit jest substancją naturalną, która występuje na zboczach wysokogórskich. W medycynie naturalnej jest znana i powszechnie wykorzystywana od kilku tysięcy lat. Jego wyjątkowe właściwości lecznicze wynikają z mocno rozbudowanego i zróżnicowanego składu. Obecnie mumio wykorzystywane jest w leczeniu wielu przypadłości, a jedną z najważniejszych są dolegliwości bólowe o różnorodnym podłożu. Mumio zaufały już tysiące Polaków. Podpowiadamy, dlaczego mumio wykazuje działanie przeciwbólowe oraz jak je stosować!

Właściwości przeciwbólowe mumio

Mumio ałtajskie to substancja pochodzenia naturalnego, która z uwagi na swoje mocno rozbudowane właściwości lecznicze z pewnością warta jest uwagi. Powstaje ona na skutek rozkładu materii organicznej oraz nieorganicznej. Mumio znajdziemy na zboczach wysokogórskich Himalajów, w górach Ałtaj, w górach Pamir, na Kaukazie oraz w Andach. Przybiera ono postać smolistej, gęstej substancji, najczęściej o ciemnej, brązowej lub czarnej barwie. Wyglądem i konsystencją lekko przypomina żywicę. Mumio charakteryzuje się bogatym składem. Znajdziemy w nim aż 80 substancji niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Wśród nich będą: pierwiastki chemiczne, aminokwasy, tlenki metali, enzymy, hormony, oleje i szereg innych substancji. Na rynku oryginalne mumio jest dostępne w postaci: proszku, tabletek, maści, balsamów, bryłek lub różnorodnych roztworów.

W sklepach specjalizujących się w medycynie naturalnej substancje zawierające mumio kwalifikowane są jako środki przeciwbólowe. W istocie mumio ałtajskie grupuje się wśród substancji neuromodulujących. Ich suplementacja powoduje podwyższoną aktywność istotnych neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego, którymi są: dopamina, acetylocholiny oraz norepinefryny, co jednoznacznie wskazuje na właściwości przeciwbólowe, w szczególności niwelujące dolegliwości takie jak: migrena, bóle brzucha, bóle krzyża oraz nerwobóle.

Dzięki substancjom wchodzącm w skład mumio to znacznie zwiększa przyswajalność wapnia, co zmniejsza bóle reumatyczne, zwyrodnieniowe i bóle stawów. Substancje zawarte w mumio jednocześnie wzmacniają kości i stawy, więc wykazują działanie profilaktyczne i zapobiegają nawrotom bólów.

Mumio było wielokrotnie poddawane szeroko zakrojonym badaniom i dzisiaj możemy jednoznacznie stwierdzić, że mumio shilajit może być z powodzeniem stosowane jako specyfik pochodzenia naturalnego o działaniu przeciwbólowym. Zauważono wręcz, że działanie przeciwbólowe mumio można by porównać z efektami osiąganymi z naprawdę silnymi lekami o profilu przeciwbólowym, które obecnie są powszechnie stosowane i kupowane w aptekach.

Naturalne sposoby na walkę z bólem

Mumio to substancja o pochodzeniu w pełni naturalnym. Można ją nabyć w dobrych sklepach zielarskich, wyspecjalizowanych sklepach internetowych oraz w miejscach specjalizujących się w medycynie naturalnej. Mumio w działaniu przeciwbólowym może być stosowane na wiele sposobów – w postaci proszku, kapsułek, ekstraktów, roztworów, maści, kremów i balsamów. Można używać go jako preparat zewnętrzny oraz wewnętrzny. Warto stosować je systematycznie, zwłaszcza, kiedy bóle mają charakter nawracający.

Dobór odpowiedniej dawki specyfiku będzie ściśle uzależniony od wieku, wagi, ogólnego stanu zdrowia, nasilenia bólu oraz prowadzonego stylu życia. Najbezpieczniej jednak byłoby rozpocząć suplemantację od 100 mg dziennie, a następnie wraz z upływem kolejnych dni stopniowo ją zwiększać, aby ostatecznie zażywać maksymalnie 300 mg trzy razy dziennie.

Mumio warto przyjmować rano na pusty żołądek oraz przed posiłkami. Zdecydowanie nie poleca się go wieczorem, gdyż może to powodować problemy z zasypianiem. Preparat dobrze jest popijać ciepłym mlekiem lub herbatą z miodem, gdyż wówczas zwiększa się przyswajalność składników aktywnych.

Przyjmowanie mumio łącznie z brahmi, imbirem lub reishi wzmocni jego działanie przeciwbólowe, zwiększy wytrzymałość organizmu oraz zredukuje występowanie stanów depresyjnych.

Nie zbadano dotąd skutków oddziaływania mumio na organizm kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, dlatego ta grupa konsumentów powinna zachować szczególną ostrożność podczas suplementacji lub zupełnie jej nie podejmować. Mumio nie powinno się łączyć z innymi kompleksami multiwitaminowymi, gdyż może to prowadzić do hiperwitaminozy. Również diabetycy powinni zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu mumio, ponieważ to ogranicza poziom cukru we krwi.

Zostaw komentarz

Kup ten produkt
Zamów przez telefon