Mumio shilajit himalajskie na wrzody

Wrzody trawienne pojawiają się na wewnętrznych ścianach żołądka lub dwunastnicy i są bezpośrednim objawem choroby wrzodowej. Powstają one na skutek: zarażenia bakteriami, stosowania niewłaściwej diety, przyjmowania leków lub palenia papierosów. Wiążą się z nieprzyjemnymi objawami w postaci: bólu, nudności, odbijania, zgagi, a nawet wymiotami. Leczenie wrzodów opiera się na terapii antybiotykowej, a w skrajnych przypadkach stosuje się zabiegi operacyjne. Doskonałą alternatywą lub uzupełnieniem dla farmakologicznego leczenia wrzodów jest stosowanie naturalnego mumio. Sprawdź, jakie korzyści może Ci przynieść zażywanie mumio na wrzody żołądka oraz wrzody dwunastnicy!

Naturalne usprawnianie pracy jelit z mumio

Wrzód stanowi deficyt w błonie śluzowej. Ten może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego, a nawet martwicy. Wrzody zlokalizowane są najczęściej w opuszkach dwunastnicy i żołądka, natomiast mogą pojawić się również w dolnym fragmencie przełyku i pętli dwunastnicy. Przyczyna choroby leży w: uwarunkowaniach genetycznych, stosowaniu niewłaściwej diety, zarażeniu o podłożu bakteryjnym, przyjmowaniu leków lub paleniu papierosów. Choroba wrzodowa to najliczniej występująca dolegliwość przewodu pokarmowego, która dotyka nawet dziesięć procent dorosłych ludzi. Wśród objawów choroby wrzodowej wymienić należy przede wszystkim: bóle po posiłkach, nudności, odbijanie, zgaga, uczucie pełności i wymioty. Występują jednak przypadki, kiedy choroba wrzodowa rozwija się zupełnie bezobjawowo.

Choroba wrzodowa zawsze powinna być zdiagnozowana przez lekarza. Również jej leczenie musi przebiegać pod jego nadzorem. Warto jednak zapytać go o naturalne leczenie wrzodów, które można wdrożyć równolegle z terapią antybiotykową lub potraktować jako samodzielnie występujący sposób walki z chorobą.

Doskonałym sposobem na zwalczanie i zapobieganie chorobie wrzodowej jest przyjmowanie naturalnego mumio. To smolista substancja o konsystencji żywicznej, która występuje w naturalny sposób na wysokogórskich zboczach. Jest produktem rozkładu tkanek organicznych i nieorganicznych. Przeciwwrzodowe działanie mumio zostało udowodnione naukowo. Suplement posiada w swoim składzie kwas fulwowy, który reguluje ilość wydzielanej pepsyny, co ogranicza ryzyko rozwoju choroby. Dodatkowo mumio shilajit wykazuje właściwości regeneracyjne dla tkanek i błon śluzowych, przez co nabłonkowe zmiany erozyjne i wrzodziejące ulegają całkowitemu zaciśnięciu. Mumio działa również przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Właściwość tę zawdzięcza naturalnym antybiotykom, olejkom eterycznym oraz innym cennym składnikom. Na końcu należałoby wspomnieć o właściwościach immunomodelujących, które preparat zawdzięcza witaminom, minerałom oraz rzadkim aminokwasom wzbogacającym jego skład. Sprawiają one, że organizm jest w stanie odbudować własny system odpornościowy i samodzielnie walczyć z chorobami.

Jak stosować mumio shilajit w leczeniu wrzodów?

Siła mumio w walce z chorobą wrzodowa jest wprost nieoceniona! Aby z niej skorzystać należy zaopatrzyć się w mumio i postępować zgodnie z jednym z poniższych przepisów:

  1. 0.2 grama mumio rozpuścić w szklance przegotowanej wody o temperaturze pokojowej; roztwór wypijać dwa razy dziennie, przed posiłkami; leczenie powinno trwać 30 dni, w razie potrzeby można je wznowić po 10-dniowej przerwie;
  2. 0,2 grama mumio rozpuścić w szklance letniego mleka; przygotowany roztwór pić dwa razy dziennie na półtorej godziny przed posiłkiem; leczenie trwa 3-4 tygodnie;
  3. 0,2 grama mumio rozpuścić w łyżce przegotowanej wody i wypić na czczo, półtorej godziny przed posiłkiem; kuracja trwa 10 dni i należy ją powtarzać 4-krotnie z 5-dniowymi przerwami;
  4. mumio można przyjmować również w kapsułkach, wówczas stosuje się je dwa razy dziennie w dawkach po 1-2 kapsułki; leczenie trwa 30 dni.

Zostaw komentarz

Kup ten produkt
Zamów przez telefon