Mumio – naturalny produkt na oparzenia

W jaki sposób mumio ałtajskie pomaga w naturalny sposób uporać się ze skutkami oparzeń skóry?

Oparzenia mogą powstawać w wyniku kontaktu z wysoką temperaturą, prądem lub substancjami chemicznymi. Ich skutki najczęściej dotykają skóry, ale w poważniejszych stadiach także mięśni i kości. Jednym z najskuteczniejszych specyfików na walkę ze skutkami oparzeń pochodzącym z gałęzi medycyny naturalnej jest oryginalne mumio ałtajskie. Jego skuteczność w przyspieszaniu gojenia ran oraz usuwaniu blizn została udowodniona naukowo. Podpowiadamy, dlaczego mumio shilajit jest tak skuteczne i w jaki sposób wykorzystywać je w walce z oparzeniami!

Naturalne leczenie oparzeń skóry

Oparzenia to uszkodzenia naskórka oraz skóry właściwej powstałe w wyniku działania energii cieplnej, elektrycznej, promieniowania elektromagnetycznego lub niektórych związków chemicznych. Najczęściej spotykanymi są oparzenia słoneczne. Oparzenia, w zależności od ich głębokości, można podzielić na cztery stopnie. Oparzenia 1. stopnia oraz stopnia 2.a dotyczą naskórka. Oparzenia stopnia 2.b oraz 3. powodują uszkodzenie i martwicę skóry właściwej. Natomiast oparzenia ostatniego stopnia dotykają tkanki podskórnej i głębiej leżących struktur.

Oparzenia pierwszego oraz drugiego stopnia charakteryzują się występowaniem rumienia, obrzęku skóry, pęcherzy i uszkodzenia zakończeń nerwowych. Oparzenia trzeciego stopnia wiążą się z uszkodzeniem mieszków włosowych oraz powstawaniem blizn pozbawionych włosów. Na te rodzaje oparzeń doskonałym sposobem będzie zastosowanie specyfików, które w swoim składzie zawierają mumio ałtajskie.

Mumio shilajit jako substancja lecznicza było znane już w starożytności. Stosowano je na różnorodne dolegliwości, wśród których znaleźć mogliśmy również problemy skórne i rany. Mumio to smolista masa, nieco swoją konsystencją przypominająca żywicę, która posiada czarny kolor i powstaje na skutek rozkładu materii organicznej oraz nieorganicznej. Najczęściej spotkać ją można na wysokogórskich zboczach. Skład mumio jest niezwykle złożony – posiada ponad 80 substancji niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Mumio stosowane na oparzenia wykazuje działanie wielotorowe: przyspiesza gojenie się ran, zmniejsza ilość wydzieliny ropnej oraz działa dezynfekująco.

Regeneracja poparzonej skóry z mumio

Mumio shilajit to doskonała odpowiedź na pytanie, jak przyspieszyć gojenie ran po doznaniu oparzeń skóry. Pomaga ono przy oparzeniach różnego stopnia. Dzięki niemu szybko pozbędziemy się zaczerwienienia, pęcherzów ropnych, uczucia bólu i pieczenia oraz unikniemy powstawania blizn. Mumio stosować można w postaci: maści, balsamów oraz roztworów wodnych. Kiedy obszar oparzenia jest większy niż 5% powierzchni ciała, warto by było pomyśleć o równoległym stosowaniu wewnętrznej terapii z mumio w postaci tabletek lub roztworów wodnych.

W przypadku oparzeń drugiego stopnia, którym towarzyszą obrzęki skórne oraz pęcherze ropne, zaleca się wykonywanie okładów nasączonych roztworem z mumio oraz nowokainy i streptomycyny. W tym przypadku udział procentowy mumio powinien wynosić 40%.

20% wodny roztwór z mumio naniesiony na wacik i przyłożony dwukrotnie w ciągu doby na godzinę czasu na blizny po oparzeniach powinien skutecznie pomóc w ich usuwaniu.

Kolejny ze sposobów na oparzenia to wykonanie maści na rany, dla której bazą będzie mazidło Wiszniewskiego. Miesza się ją w stosunku 70 do 30 z mumio ałtajskim i nanosi na rany. Otrzymana substancja z powodzeniem powinna sobie poradzić nawet z głębokimi i rozległymi oparzeniami.

Balsam na oparzenia można również wykonać zupełnie samodzielnie przy użyciu: mumio, surowych ziemniaków, miodu oraz olejku różanego. Jednego umytego, surowego i startego na drobnej tarce ziemniaka łączy się z jedną łyżeczką miodu, jedną łyżeczką olejku i odrobiną mumio. Całość dokładnie się miesza, nakłada na ranę, okrywa bandażem i utrzymuje na skórze przez co najmniej dwie godziny.

Mumio ałtajskie jako suplement diety i składnik leczniczy z zakresu medycyny naturalnej był wielokrotnie poddawany specjalistycznym badaniom. Warto podkreślić, że podczas żadnego z nich nie stwierdzono przeciwwskazań do stosowania mumio shilajit w leczeniu oparzeń. Można wręcz jednoznacznie stwierdzić, że mumio przyczynia się do znacznego przyspieszenia rekonwalescencji pacjentów oparzeniowych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kup ten produkt
Zamów przez telefon