Mumio na problemy z pamięcią

Osłabiona pamięć może wiązać się z wieloma problemami życia codziennego, rodzinnego i społecznego. Zapominanie ważnych dat, faktów i zdarzeń niepodważalnie utrudnia funkcjonowanie i osłabia poczucie własnej wartości. Kiedy problemy te połączone są dodatkowo z brakiem koncentracji, to nawet najprostsze czynności okazują się nie do wykonania. Powodów dla występowania zaburzeń koncentracji jest wiele. Niejednokrotnie mają one podłoże chorobowe, ale równie często związane są z wiekiem lub przewlekłym stanem napięcia nerwowego i zmęczenia. Niezależnie od przyczyn ich występowania problemy z koncentracją, jak również problemy z pamięcią da się rozwiązać. Podpowiadamy, jaką dietę i suplementację stosować, aby odzyskać komfort życia!

Naturalne suplementy na pamięć i koncentrację

Koncentracją określa się umiejętność skupienia uwagi na konkretnym zadaniu. Może nim być: czytanie tekstu, oglądanie obrazów, słuchanie informacji lub inne czynności wymagające przyswajania i rozumienia prezentowanych danych. Koncentracja pozwala na zapamiętywanie, przez co wykonywane czynności są efektywniejsze. Kiedy chęci nie pomagają w zebraniu myśli, warto sięgnąć po naturalne suplementy diety. Ich skład powinien zawierać wyciągi z następujących ziół:

 • Miłorząb japoński (dwuklapowy),
 • Żeń-szeń,
 • Różaniec górski,
 • Pieprzyca peruwiańska,
 • Wąkrotka azjatycka.

Dodatkowo pracę mózgu, zarówno w zakresie pamięci, jak i koncentracji są w stanie wspomóc:

 • witaminy i minerały obecne w warzywach i owocach;
 • węglowodany złożone obecne w płatkach owsianych, otrębach, kaszy, makaronie razowym, brązowym ryżu, kukurydzy i ziemniakach;
 • białko zawarte w chudym mięcie, rybach i twarogu;
 • kwasy omega-3 oraz omega-6 zawarte w: oliwie z oliwek, oleju rzepakowym, oleju sojowym, tłustych rybach, orzechach, pestkach słonecznika oraz pestkach dyni;
 • lecytyna, która zawiera się w składzie: jajek, produktów sojowych, mięsie wołowym, migdałach i kiełkach.

Aby wyeliminować lub ograniczyć zapominalstwo należy unikać w szczególności: tłustych i zbyt obfitych posiłków, cukrów prostych, wysoko przetworzonych produktów, alkoholu, papierosów oraz kawy.

Zapominalstwo i brak koncentracji pomoże ograniczyć także regularne spożywanie posiłków oraz picie dużych ilości wody. Warto również sięgnąć po tabletki na pamięć dostępne w aptece bez recepty. Najlepiej, aby te miały naturalny skład.

Jak mumio może poprawić naszą pamięć?

Naturalne suplementy na pamięć to doskonały sposób na pozbycie się lub uniknięcie problemów nie tylko z pamięcią, ale i koncentracją. Produktem szczególnie przez nas polecanym jest oryginalne mumio ałtajskie. W jego składzie znajdziemy szereg drogocennych witamin i minerałów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie mózgu, między innymi:

 • witaminy z grupy B,
 • witaminę C, A oraz D,
 • żelazo,
 • magnez,
 • wapń,
 • cynk,
 • potas,
 • fosfor.

Nie bez znaczenia jest również obecność białka oraz kwasów tłuszczowych.

Licznie przeprowadzane badania wykazały u mumio właściwości aktywizujące neuroprzekaźniki monoaminowe w mózgu oraz skłonności do usprawniania ich metabolizmu. Dodatkowo otrzymywane dane pokazują, iż mumio wpływa na gospodarkę neurochemiczną dopaminy oraz norepinefryny, a także zwiększa aktywność acetylocholiny w różnych rejonach mózgu. Wszystko to powoduje wzrost gęstości receptorów muskarynowych, które odpowiedzialne są bezpośrednio za wspieranie pamięci długo- oraz krótkotrwałej. Badacze podkreślają też działanie nootropowe, a więc podnoszenie zdolności poznawczych, ułatwianie koncentracji, poprawianie pamięci oraz zwiększane ogólnej energii umysłowej.

Problemy z pamięcią u seniora – profilaktyka z mumio

Mumio shilajit to doskonały suplement dla seniorów, którzy nie tylko zmagają się z problemami z pamięcią i koncentracją, ale także znajdują się w grupie ryzyka osób narażonych na wystąpienie choroby Alzheimera. Jest to schorzenie o podłożu neurodegeneracyjnym, które skutkuje silnymi zaburzeniami pamięci, zdolności poznawczych i koncentracji. Bogaty skład mumio, a w szczególności obecność kwasu fulwowego, daje podstawy dla twierdzenia, że wspomaga ono nie tylko zapobieganie chorobie, ale również hamuje jej skutki. Powyższe hipotezy były wielokrotnie stawiane przez naukowców.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kup ten produkt
Zamów przez telefon