Nieprawidłowa gospodarka hormonalna w organizmie prowadzi do wielu problemów zarówno o podłożu psychicznym, jak i fizycznym. Jest przyczyną wahań nastrojów, problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, wypadania włosów, łamania się paznokci, problemów skórnych, a nawet braku płodności. Przyczyny tych zaburzeń mogą być bardzo różnorodne. Jednym ze sposobów na uregulowanie poziomu hormonów może być suplementacja naturalnego mumio himalajskiego. Ta znana od stuleci biomasa posiada niewiarygodne właściwości lecznicze.
Zaburzenia hormonalne – przyczyny i objawy
Zaburzona gospodarka hormonalna w organizmie spowodowana jest najczęściej schorzeniami narządów, które są odpowiedzialne za produkcję konkretnych hormonów. Należą do nich w szczególności: tarczyca, jajniki oraz nadnercza. Kolejne powody problemów z utrzymaniem właściwego poziomu hormonów mają podłoże naturalne. Wśród nich wymienić można: okres dojrzewania, menopauzę, nieodpowiednią dietę, niezdrowy styl życia, a także nadmierny poziom stresu.
Wszystkie wymienione powyżej czynniki mogą sprzyjać pojawianiu się uciążliwych objawów oraz dolegliwości. Niewłaściwa praca tarczycy będzie powodować nadmierne tycie lub chudnięcie. Nieprawidłowo funkcjonujące hormony u kobiet są przyczyną pojawienia się nadmiernego owłosienia, wahania nastroju, ale też spadku libido. Układ hormonalny odpowiada również za płodność oraz aspekt wizualny. Wahania poziomu hormonów sprzyjają pogorszeniu się kondycji skóry, włosów i paznokci, ale również zmianom trądzikowym.
Biorąc pod uwagę powyższe, regulacja poziomu hormonów powinna być istotnym elementem codziennej profilaktyki zdrowotnej. Dotyczy to osób w każdym wieku i obydwu płci. Zdrowie hormonalne wpływa bowiem na komfort życia i jego przebieg.
Jak stosować mumio w leczeniu zaburzeń hormonalnych?
Suplement diety jakim jest oryginalne mumio ałtajskie to bezpieczny sposób na walkę z problemami z właściwą gospodarką hormonalną. Mumio wspomaga leczenie hormonów, a polecane jest w szczególności w chorobach takich, jak: hashimoto, niedoczynność oraz nadczynność tarczycy.
Wyjątkowe właściwości mumio himalajskiego wynikają z jego różnorodnego i złożonego składu. Zbudowane jest ono z: aminokwasów, witamin, olejków eterycznych, kwasów, jak również mikro- oraz makroelementów. W kontekście wpływu mumio na hormony szczególnie istotne znaczenie mają: witaminy z grupy B, C oraz A, kwas fulwowy, białko, kwasy tłuszczowe omega-3, mikroelementy.
Kwas fulwowy sprzyja regulacji gospodarki hormonalnej, wspiera płodność oraz wspomaga produkcję serotoniny. Witaminy z grupy B stanowią wsparcie syntezy hormonów GnRH oraz TSH. Witamina A zawarta w mumio to doskonały sposób na uporanie się ze skutkami menopauzy. Podobne działanie posiada również witamina B2. Żelazo, cynk oraz aminokwasy wspomogą organizm w budowie białek oraz przyczynią się do zmniejszenia problemów z pamięcią, uczuciem zmęczenia, migrenami, obniżonym libido oraz infekcjami pochwy. Ponadto mumio to bogate źródło witaminy C, która wspomaga produkcję krwi oraz utrzymanie właściwego poziomu hormonów. Kwasy tłuszczowe omega-3 wykazują właściwości przeciwzapalne, obniżają poziom stresu, kortyzolu oraz adrenaliny, co jest niezwykle istotne w walce o prawidłowy poziom hormonów. Badania wykazują także duży wpływ mumio na podnoszenie poziomu płodności u mężczyzn, szczególnie, kiedy te mają swoje przyczyny w obniżonej produkcji testosteronu.
Na koniec należałoby podkreślić, że mumio jest w pełni naturalną i bezpieczną substancją, której stosowanie nie wiąże się z występowaniem żadnych poważnych skutków ubocznych. To nieoceniony sprzymierzeniec w walce z nieprawidłowym poziomem hormonów we krwi.